panfuuuu

Temat: Pożeganie kultowych "102" w GOP [+ Fotorelacja]
PKS niee ... ja wolę czystego bohuna niż jakiegoś brudnego H9 Co do powrotu to jest mały problem, bo jeżeli impreza miałaby się skończyć o 19:40, to z Katowic mamy dopiero ... bezpośrednio można również dostać się Tavelem, jednak ostatni kurs z Katowic jest o godz. 18:10. Do Pawłowic nie ma problemu z dojazdem, o 19:10 i o 19:40 jedzie PKS Cieszyn, jeden na Wisłę, a drugi na Cieszyn. A jeśli chodzi o PKP to wg. rozkładu jedzie pociąg(K-ce - Wodzisław Śl.) o 19:22 z K-ce i o 20:30 jest w Rybniku.
Źródło: rowkolej.fora.pl/a/a,587.htmlTemat: [PKS Rybnik] Zmiany na trasie Wodzisław Śląski - Katowice.
Tak, ale na ich trasie leżą jeszcze Jastrzębie, Pawłowice, Żory i Mikołów, gdzie w tych trzech pierwszych żaden pociąg do Katowic nie jedzie... w Żorach PKS'y do Katowic są często no i Drabas też jeździ, z Jastrzębia jest szybszy Drabas, jedynie Pawłowice są trochę poszkodowane bo z tego co wiem tylko niektóre kursy z kierunku Skoczowa zatrzymują sie w Pawłowicach. Gdyby Rybnik przestał przez Pawłowice jeździć to jedyną zwykłą linią by była z Katowic do Jastrzębia(PKS Katowice) A tak to zostają Katowickie przyspieszone do Wisły i PKS Cieszyn - przyspieszone i pośpieszne
Źródło: rowkolej.fora.pl/a/a,163.html


Temat: Wycieczka
Wisła Żory - Pawłowice - Skoczów - Ustroń 6:40 [CLn] 9:15 [Un] 12:30 [U] 15:25 [Un] 17:05[5-7Un] PKS z Rybnika :)
Źródło: shadowasg.forumowisko.net/viewtopic.php?t=138


Temat: PKP Rozkład jazdy 2008/09
Pociąg do Wisły Głębce o 7:00, rozumiem i powrót koło 17... Trasa przez Żory, Strumień, Mnich, Skoczów, Goleszów... Kiedyś się jeździło przez Wodzisław i Jastrzębie, co było dla Rybnika dłuższe... Pociągów z Rybnika do Wisły przez Wodzisław, Jastrzębie w rozkładach nie widziałem. Natomiast widziałem i słyszałem relację osoby starszego pokolenia o pociągu Rybnik - Skoczów przez Jastrzębie, i czas przejazdu sięgał do 2h. Natomiast pociągi Racibórz/Kędzierzyn - Wisła jeździły normalną trasą przez Żory, Strumień, Chybie,Ustroń. Pewnie marzy się wielu o przywróceniu rel. Rybnik - Wisła po starej trasie w odpowiednich, ale ja szczerze bym się powstrzymał. Stan infrastruktury w tamtych obszarach ROW i kraju zwanego "Żabolandią" jest średni, do tego pogarsza się coraz bardziej z rozkładu na rozkład. PKS czasem jazdy byłby bezkonkurencyjny. A tworzenie takich potworów typu Rybnik - Pszczyna - Wisła, do tego w nieodpowiednich godzinach jest najbardziej nie na miejscu. Pociąg Katowice - Wisła miałbyć przywrócony w całości, a tu przywrócili go ... tam pociąg relacji Rybnik - Wodzisław - Jastrzębie - Pawłowice - Skoczów - Wisła,a jego numer to 44xxx... Były też bezpośrednie połączenia Wodzisław - Wisła (te może troszke dawniej) ale napewno wielu pamięta osobowy Racibórz - Wisła przez Rybnik, Żory, Strumień :)
Źródło: srkgs.rail.pl/forum/viewtopic.php?t=256